O tym wiedzą niemal wszyscy. Lokalizacja biznesu ma znaczenie. Często decyduje ona chociażby o tym, z jaką łatwością (lub trudnością) będzie się pozyskiwać klientów. Decyduje o tym czy w ogóle zdoła się klientów poinformować o swoim nowym biznesie. Jeżeli marzy ci się własna kancelaria prawna albo wręcz jesteś już na etapie tworzenia takiej kancelarii, koniecznie powinieneś zastanowić się nad tym, jaka lokalizacja będzie dla niej najlepsza.

Jej wybór w żadnym wypadku nie może być dziełem zupełnego przypadku. Lokalizacja powinna być przyjazna klientom, to podstawowa sprawa. Ale musi być też wygodna dla ciebie i pracowników, aby nie trzeba było przez nią tracić czasu na bardzo długie dojazdy do miejsca pracy. Dojazdy, które wiązałyby się z niższą produktywnością i większą frustracją.

Najpopularniejsze lokalizacje

Te mniejsze kancelarie prawne bardzo często pojawiają się w Polsce tuż przy sądach. Jest to stosunkowo sprytne zagranie. Ludzie cenią sobie wygodę, więc chętnie skorzystają z usług tak ulokowanej kancelarii. Kancelarii, z której będą mogli udać się bezpośrednio od razu na rozprawę, by po tej rozprawie ewentualnie znów wrócić do swojego prawnika i umówić z nim przebieg spotkania na sali sądowej.

Taka lokalizacja może okazać się opłacalna, ale nie jest ona jedynym dobrym wyborem. Jeżeli bowiem masz zamiar prowadzić jednoosobową, niewielką działalność gospodarczą, raczej powinieneś spróbować ją otworzyć w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Własna kancelaria prawna ma być dopasowana do twojego życia, aby łatwiej ci było ją prowadzić i abyś mógł nią efektywnie zarządzać. Bliskość miejsca zamieszkania pozwala na większą elastyczność.

W zależności od tego, jakie usługi masz zamiar świadczyć, na jakim aspekcie się skupić, warto do tego dostosować swoją lokalizację. Jeżeli chcesz zajmować się pomocą prawną w sprawach związanych z ubezpieczeniami i odszkodowaniami, i chcesz np. umożliwić zgłoszenie szkody telefoniczne lub osobiste, to możesz rozważyć inną lokalizację swojej firmy. Może blisko miejsc, gdzie siedziby mają firmy transportowe?

Lokalizacja to nie wszystko

Inną ważną kwestią będzie natomiast ogólny wygląd kancelarii. We własnej kancelarii zarobki będą tym wyższe, im wyższa będzie popularność twojego biznesu. Natomiast tą popularność możesz sobie zapewnić poprzez dbałość o różne niuanse. Pamiętaj, że wizerunek każdej firmy tworzony jest właśnie przez te najmniejsze i często nieznaczne szczegóły. Klienci potrafią zwrócić uwagę nawet na kolorystykę gabinetu albo typ mebli umieszczonych w poczekalni. Nieraz właśnie na podstawie tych drobnostek decydują o tym, komu powierzą konkretne zlecenie.

Warto też zadbać o estetyczną i dobrze zaplanowaną stronę internetową. Ona będzie wizytówką i tablicą informacyjną, która pozwoli klientowi na zapoznanie się z zakresem twoich usług. Pozwoli też na znalezienie i wybranie sposobu kontaktu. Czy to przez telefon, czy przez maila, czy przez osobistą wizytę.

Comments are closed.

buntu.net eble.pl gallery.com