Okna są niezwykle istotnym elementem wpływającym na bilans cieplny budynku. Jakość stolarki okiennej odgrywa szczególnie dużą rolę w nowoczesnym budownictwie pasywnym i energooszczędnym. Aby zminimalizować straty ciepła, inwestujemy w kosztowne okna z zaawansowanymi uszczelnieniami i trójwarstwowymi szybami z gazem szlachetnym. Jednak warto mieć świadomość, że nawet najlepsze i najdroższe okno nie będzie dobrze spełniać swojej roli, jeśli popełnisz błąd podczas jego instalacji w budynku. Na czym polega ciepły montaż okien? Sprawdź nasze rady!

Czym jest ciepły montaż okien?

Ciepły montaż okien najprościej można zdefiniować jako montaż okien w warstwie ocieplenia. W odróżnieniu od standardowych metod, nie stosuje się tutaj pianki poliuretanowej, a szereg innych elementów: taśmy rozprężne, profile termoizolacyjne i nośne, podkład gruntujący i wysokiej jakości klej o doskonałych właściwościach wiążących. Technika używana jest nie tylko podczas montażu okien, ale również drzwi balkonowych i tarasowych, również wielkoformatowych.

Ciepły montaż znajduje zastosowanie przede wszystkim w budynkach energooszczędnych i pasywnych. Dzięki innowacyjnym metodom montażu okna stają się szczelną barierą dla ogrzanego wewnątrz domu powietrza oraz chłodnych podmuchów z zewnątrz. Ciepły montaż pozytywnie wpływa również na dźwiękoszczelność instalacji.

Zaufaj ekspertom

Chcesz wykonać ciepły montaż samodzielnie? Lepiej zastanów się dwa razy! Jeśli chcesz mieć pewność, że nowe okna o niskim współczynniku Uw będą dobrze spełniać swoje zadanie, powierz ich montaż doświadczonym fachowcom.

Comments are closed.