Zaprojektowanie wygodnej strefy wypoczynkowej blisko domu jest dzisiaj naprawdę proste. Szeroki wybór mebli i dodatków pozwoli na wykreowanie idealnego miejsca do relaksu. Poza komfortowymi meblami warto również pomyśleć o odpowiedniej ochronie miejsca wypoczynkowego przed słońcem. Jakie propozycje mają dla nas projektanci?

Parasol ogrodowy dopasowany do potrzeb!

Najpopularniejszym sposobem na zapewnienie cienia w ogrodzie czy na tarasie są parasole. Nowoczesne parasole znacząco różnią się od produktów oferowanych dekadę temu. Dzisiaj produkty te wykonywane są z wysokiej jakości materiałów, w tym z lekkiego aluminium i tkanin technicznych. Główna oś parasola to aluminium, osadzone na ruchomej stopie. Dzięki temu parasol może rotować wokół własnej osi. Czasza wykonana jest z tkaniny poliestrowej, okrytej warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że materiał opiera się wilgoci. Czasza uzupełniona jest o sprężyny naciągowe – pozwalają one na zachowanie tkaniny w prawidłowej pozycji nawet podczas silniejszego wiatru. Parasole można umieścić na różnorodnych podstawach: odpowiednich do wkopania w ziemię, ale też podstawie z niewielkimi kółkami i hamulcem, wykonaną z granitu. Praktyczne parasole ogrodowe znaleźć można na stronie gardenspace.sk/zahradne-slnecniky.

Jak chronić parasol ogrodowy poza sezonem?

Aby parasol ogrodowy na długo zachował doskonały wygląd, warto zadbać o pokrowiec ogrodowy dedykowany do tego produktu. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie, które skutecznie chronią zarówno przed osadzaniem się kurzu, jak i osiadaniem wilgoci. Pokrowce ogrodowe pozwalają na zachowanie idealnego wyglądu mebli i dodatków, ale też chronią przed zniszczeniem. Pokrowce ogrodowe uzupełniane są o niewielkie ściągacze, które pozwalają na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu parasola.

Comments are closed.

Metalowy stojak na ręczniki Metalowy stojak na ręczniki w stylu loft Stolik nocny z półką w stylu loft