Wgnieciony bok, stłuczony reflektor albo uszkodzony zderzak mogą przysporzyć wielu kłopotów. Aby zminimalizować ryzyko stłuczki, kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność nie tylko na ruchliwej drodze, ale również na parkingach. Ciasne uliczki, słaba widoczność i duże natężenie ruchu panujące na parkingach mogą stać się przyczyną groźnych sytuacji. Czym jest szkoda parkingowa? Co możesz zrobić, aby uchronić się przed konsekwencjami tego typu stłuczek? Sprawdź!

Czym jest szkoda parkingowa?

Szkoda parkingowa to zdarzenie drogowe (stłuczka, wypadek), do którego dochodzi na miejscu postojowym. Do uszkodzenia samochodu może dojść wówczas, kiedy kierowca usiłuje wyjechać ze swojego miejsca lub nie zachowa ostrożności podczas parkowania. Na skutek błędnego manewru dochodzi wtedy do uszkodzenia innego pojazdu. O szkodzie parkingowej mówimy również wtedy, kiedy podczas wysiadania ze swojego pojazdu zarysujesz drzwi samochodu stojącego obok.

Co możesz zrobić?

Zauważyłeś, że Twój samochód stojący na podziemnym parkingu galerii handlowej został uszkodzony? W takim wypadku powinieneś spróbować namierzyć sprawcę. Zajrzyj pod wycieraczki – uczciwi kierowcy często zostawiają numer telefonu, aby poszkodowany mógł się z nimi skontaktować. Jeśli winowajca nie poczuwa się do odpowiedzialności, spróbuj poprosić ochroniarza o pomoc. Pracownicy dużych sklepów mogą podać przez głośniki informacje na temat zdarzenia. Warto również poszukać świadków kolizji na parkingu.

AC – przezorny zawsze ubezpieczony

Niestety, poszukiwania sprawcy szkody parkingowej często kończą się fiaskiem. Jeśli nie chcesz, aby nieprzewidziane sytuacje obciążały Twój budżet i stawały się źródłem kłopotów, zadbaj o dobre ubezpieczenie. Przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń losowych ochroni Cię dobra polisa AC.

Comments are closed.