Okna z ramami z PCV cieszą się ogromną popularnością na polskim rynku. I nic w tym dziwnego: ramy  z tworzywa sztucznego są szczelne i estetyczne, łatwo utrzymać je w czystości, nie niszczeją pod wpływem ekspozycji na czynniki zewnętrzne. Na ich popularność wpływa również ich atrakcyjna cena. Zastanawiasz się, jak dbać o okna plastikowe, aby na długo zachowały swoją nienaganną formę? Sprawdź nasze rady!

Podpowiadamy, jak dbać o okna plastikowe

Zastanawiasz się, jak dbać o okna plastikowe? Utrzymanie plastikowych ram w dobrym stanie nie wymaga czasochłonnych prac. Warto jednak pamiętać o kilku ważnych czynnościach, dzięki którym okna na długo zachowają swoje parametry i estetyczny wygląd. Przede wszystkim zadbaj o okucia. Dwa razy w roku (najlepiej przed i po zakończeniu okresu zimowego) należy nasmarować je przy pomocy specjalnego środka. Nie zapomnij o nasmarowaniu również szyny w górnej części skrzydła. Zanim zabezpieczysz okucia, starannie je umyj. Ta część konstrukcji jest pokryta powłoką antykorozyjną zwiększającą odporność  na wilgoć. Aby nie naruszyć ochronnej warstwy, oczyść okucia sprzężonym powietrzem (np. z ogrodowego kompresora), a następnie przetrzyjje wilgotną szmatką.

Mycie profili

Tworzywo sztuczne mające przez wiele lat kontakt z promieniowaniem UV z czasem może nieco żółknąć i matowieć. Proces niszczenia powierzchni przyspiesza mycie ram mocnymi detergentami. Aby białe ramy na długo zachowały swoją pierwotną formę, usuwaj z nich zanieczyszczenia przy pomocy łagodnych środków, na przykład wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Bezwzględnie unikaj preparatów zawierających w swoim składzie rozpuszczalniki i substancje ścierne.

 

Comments are closed.