Szukasz skutecznego zabiegu oczyszczającego na twarz, ale nie możesz pozwolić sobie nawet na krótką rekonwalescencję? Powinien zainteresować Cię zabieg mikrodermabrazji wodnej, znany też pod nazwą hydrodermabrazja, który błyskawicznie przywraca skórze piękny wygląd. Poznaj mocne strony innowacyjnego peelingu wodnego.

Mikrodermabrazja wodna – oczyszczanie skóry bez podrażnień

Mikrodermabrazja wodna, czyli hydrodermabrazja, to zabieg kosmetyczny, który polega na złuszczaniu warstwy rogowej naskórka za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w giętką silikonową końcówkę oraz strumień wody. Zabieg ten jest bardzo delikatny i jednocześnie pozwala na skuteczne usunięcie martwego naskórka oraz poprawę wyglądu skóry, a także nawilżenie i odświeżenie cery. Hydrodermabrazja jest stosowana w celu poprawy kolorytu i tekstury skóry, wspomaga leczenie trądziku i blizn potrądzikowych. Różni się od tradycyjnej mikrodermabrazji diamentowej tym, że nie wymaga rekonwalescencji, ponieważ nie ingeruje tak głęboko w tkankę.

W jaki sposób działa mikrodermabrazja wodna?

Mikrodermabrazja wodna to zabieg składający się z kilku etapów, z których każdy stanowi przygotowanie do kolejnego. Istnieje kilka urządzeń, służących do hydrodermabrazji. Jednym z nich jest innowacyjne urządzenie DermaClear, które wyposażone jest w unikalną głowicę obracającą się o 360° i posiadającą wysoką moc ssania. Zabieg ten umożliwia głębokie oczyszczenie skóry i jednocześnie – skuteczną aplikację substancji odżywczych w głąb skóry.

DermaClear, to zabieg oczyszczania skóry, z którego skorzystasz m.in. w katowickiej Klinice Miracki. Procedura składa się z trzech etapów:

 • Złuszczanie – jest to pierwszy krok do oczyszczenia i odświeżenia cery. Polega na zastosowaniu specjalistycznego preparatu peelingującego z hydroksykwasami w celu usunięcia warstwy martwego naskórka.
 • Oczyszczenie skóry – na tym etapie kosmetolog sięga po głowicę ssącą, która efektywnie rozbija zanieczyszczenia skóry, nawet gdy znajdują się one w głębokich warstwach. W ten sposób cera zostaje przygotowana do wchłonięcia preparatów odżywczych i nawilżających.
 • Odżywienie i nawilżenie – dopasowane do problemów skóry preparaty aplikowane są przy pomocy obrotowej końcówki, która zapewnia wysoką efektywność procedury. Serum stopniowo się wchłania, dając efekt natychmiastowego nawilżenia.

Mocne strony zabiegu DermaClear

 • Idealny zabieg bankietowy – odświeża cerę błyskawicznie, dzięki czemu można prezentować się perfekcyjnie jeszcze tego samego dnia.
 • Makijaż nałożony na twarz po zabiegu hydrodermabrazji prezentuje się znakomicie i utrzymuje się na skórze przez wiele godzin.
 • Sprawdza się również jako długotrwała kuracja w celu poprawienia kondycji skóry.
 • Dogłębnie oczyszcza skórę bez powodowania podrażnień.
 • Podczas zabiegu skóra jest intensywnie odżywiona i nawilżona dzięki aplikacji specjalistycznego serum.
 • Mikrodermabrazja wodna pobudza produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta i jędrna. Dzięki temu zabieg ten może pomóc w zmniejszeniu drobnych linii i zmarszczek.
 • Komfortowa, szybka i przyjemna procedura, która nie wymaga znieczulenia ani specjalnego przygotowania. Nie trzeba też stosować specjalnej pielęgnacji po zabiegu z wyjątkiem ochrony przeciwsłonecznej (krem z SPF 50).
 • Zabieg można wykonywać przez cały rok – również latem.
 • Stanowi doskonałe przygotowanie przed innymi zabiegami, m.in. przed laseroterapią.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nieinwazyjnych zabiegów oczyszczających, skontaktuj się ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/Comments are closed.