Powłoka lakieru samochodu z czasem nie prezentuje się już tak efektownie jak na samym początku. Jest to normalny proces, który pojawia się pod wpływem użytkowania pojazdu. Im dłużej jest on użytkowany, tym lakier matowieje, blednie, jest zarysowany. Z tym faktem może poradzić sobie profesjonalna kosmetyka samochodowa.

Możliwości jakie daje auto detailing

Niektórzy mówią profesjonalna kosmetyka samochodowa,  a inni używają bardziej profesjonalnej nazwy – auto detailing. Jest to proces, który zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością wśród właścicieli pojazdów mechanicznych. Powodem tego jest fakt, że lakier może wyglądać jak nowy. Tak jakby pojazd dopiero co wyjechał z salonu. Pomimo tego, że jest użytkowany już od długiego czasu. 

W internecie znaleźć można pełno zdjęć pojazdów, które zostały poddane procesowi detailingu. Efekty są w stanie zaskoczyć na pewno wiele osób. Jest to dowód na to, że warto zainteresować się tak skomplikowanym procesem, jeżeli komuś zależy na estetyce samochodu, co też może przełożyć się na jego długi okres użytkowania.

Kosmetyka samochodowa krok po kroku

Ważne jest dopilnowanie wszystkich etapów detailingu, dzięki czemu będzie można osiągnąć spodziewany efekt końcowy.

Najważniejsze jest gruntowne mycie. To właśnie wtedy będzie można usunąć zdecydowaną większość nalotów, jakie pojawiają się na lakierze samochodowym. Właściciele pojazdów mechanicznych, którzy decydują się na zwykłe mycie w myjni nie wiedzą, że potem i tak duża część osadu pozostaje na pojeździe. Jest on jednak tak drobny, że jest on niedostrzegalny dla ludzkiego oka. Dopiero kompleksowe mycie jest w stanie usunąć wszystkie osady (np. od smoły), które wpływają na złą kondycję lakieru. 

Mycie pojazdu powinno skupić się dosłownie na wszystkich elementach, np. logo, grill, czy też opony, nadwozie. W końcu jeżeli całe auto ma się prezentować w odpowiedni sposób, to nie można zapominać o takich elementach. 

Może i mówi się, że zamienie, iż detailing to renowacja lakieru, ale obejmuje ona całe auto. Również jego wnętrze.

Tak, bowiem trzeba również zadbać o tapicerkę samochodową, a nawet podsufitki. Należy przyznać, że profesjonalny detailing skupia się na wszystkim. Nie ma mowy o tym, aby jakikolwiek element znajdujący się w samochodzie, został pominięty.

Narzędzia i kosmetyki samochodowe

Tak, ważne jest wykonywanie poszczególnych czynności krok po kroku, ale nie można zapomnieć o tym, że ważne jest użytkowanie odpowiednich kosmetyków, czy też narzędzia. 

Zawsze należy wybierać sklepy, które w swojej ofercie posiadają kosmetyki dedykowane do detailingu. Ważne jest rozróżnienie specjalistycznych kosmetyków od tych zwykłych, które dostępne są w zwykłych hipermarketach, czy czasem nawet w dyskontach. 

Podobnie jest z narzędziami. Przykładem mogą tu być chociażby gąbki do mikrofibry. Delikatne, które podczas mycia nie będą powodować żadnych zarysowań. Podobnie jest z narzędziami, które są specjalnie dedykowane do renowacji lakieru. Tylko i wyłącznie ich można użytkować podczas detailingu.

Comments are closed.