Tradycyjne metody depilacji, takie jak woskowanie czy golenie maszynką mogą powodować podrażnienia skóry, efekt tzw. truskawkowych nóg czy wrastanie włosków. Bądźmy szczerzy – nie wygląda to estetycznie. Jeśli na co dzień chcesz bez skrępowania eksponować swoje nogi, rozważ zabieg depilacji laserowej. Przedstawiamy najważniejsze fakty na temat tej metody.

Depilacja laserowa – wskazania i przeciwwskazania

Depilacja laserowa to zabieg dla każdego, kto chce się pozbyć nadmiernego owłosienia. Lasery do depilacji świetnie sprawdzają się w usuwaniu grubych i ciemnych włosków, które są szczególnie uciążliwe. Dzięki rozwojowi laseroterapii możliwe jest też usuwanie jasnych włosów, co jeszcze do niedawna nie było możliwe. Nowoczesne lasery są w stanie wyłapywać najmniejsze stężenia melaniny i dzięki temu eliminują owłosienie w każdym kolorze.

Depilacja laserowa to sposób na pozbycie się kompleksów i odzyskanie pewności siebie. Poleca się ją nawet kobietom, które zmagają się z tzw. hirsutyzmem, czyli nadmiernym owłosieniem typu męskiego, występującym na skutek zaburzeń hormonalnych. Chociaż depilacja laserowa nie gwarantuje, że za jakiś czas uciążliwy zarost nie powróci, to i tak działa dłużej niż tradycyjne metody depilacji.

Istnieje również szereg przeciwwskazań do depilacji laserowej, m.in.:

 • ciąża i laktacja,
 • świeża opalenizna,
 • przerwana ciągłość naskórka,
 • epilepsja,
 • przyjmowanie leków i ziół światłouczulających,
 • terapia retinoidami,
 • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
 • łuszczyca,
 • bielactwo,
 • cukrzyca,
 • skłonność do bliznowców,
 • aktywne infekcje skórne,
 • niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne.

Jak działają lasery do depilacji?

Zjawisko selektywnej fototermolizy to mechanizm, na którym opiera się depilacja laserowa – wyjaśnia ekspert z Kliniki Miracki w Łodzi. Wiązka lasera pochłaniana jest przez melaninę nadającą włosom barwę. Następuje podgrzanie mieszka włosowego i dochodzi do jego termicznej destrukcji. Zniszczona cebulka włosa nie jest w stanie się zregenerować w najbliższym czasie, dzięki czemu efekty depilacji laserowej są długotrwałe.

Aby depilacja laserowa przyniosła pożądane efekty, konieczne jest wykonanie serii zabiegów. O ich liczbie i częstotliwości decyduje kosmetolog. Laser działa tylko na włosy, które aktualnie są w fazie aktywnego wzrostu (anagenu). Oznacza to, że podczas jednej sesji jesteśmy w stanie pozbyć się maksymalnie 30% owłosienia z danego obszaru. Dlatego dla uzyskania optymalnych rezultatów wykonuje się serię co najmniej 4 zabiegów.

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową nóg?

Depilacja laserowa to skuteczny sposób na uzyskanie gładkich nóg, którymi można cieszyć się przez wiele miesięcy. Nawet jeśli po jakimś czasie pojawią się włosy – będzie ich zdecydowanie mniej i wystarczy zaledwie jedna sesja przypominająca, aby przedłużyć efekty na bardzo długi czas. Depilacja laserowa zapewnia komfort na co dzień i podczas urlopu. Nie musisz pamiętać, aby spakować maszynkę do golenia, Twoje nogi pozostaną gładkie przez cały wyjazd.

Zdecydowaną zaletą depilacji laserowej jest fakt, że nie uszkadza naskórka, jak to się często dzieje podczas domowych zabiegów. Maszynka może skaleczy skórę, a wosk czy depilator wyrywa włoski, zostawiając mikroranki, które tworzą na nogach efekt truskawkowej skórki (pokrywają się mnóstwem czerwonych kropek). Laserowe usuwanie owłosienia to również sposób na eliminację problemu wrastających włosków.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Łodzi.

 

Comments are closed.

Kwietnik kubik w stylu loft z drewna i metalu live url live url