Trudno wyobrazić sobie równie popularne i bogate w atrakcje turystyczne miasto, które mogłoby dorównywać ilością zwiedzających oraz splendorem z Krakowem. Chcąc uniknąć tłumów turystów oraz zbędnego tłoku warto zaplanować wypad do tego malowniczego miejsca właśnie zimą. Czy można połączyć zwiedzanie Krakowa z wypadem na narty? Odpowiedź poniżej!

Narty Kraków – dojazd na popularne stoki

Wypad na narty z Krakowa może okazać się ciekawym urozmaiceniem w planie wycieczki do Krakowa. Jeżeli dysponujemy odpowiednim zapasem czasowym na popularne stoki narciarskie w Zakopanem, Białce Tatrzańskiej czy na Kasprowym Wierchu można dojechać także z Krakowa. Należy jednak pamiętać, że sezon zimowy rządzi się swoimi prawami i drogi prowadzące na często uczęszczane stoki będą, najprawdopodobniej, zakorkowane. Warto przeznaczyć na sam dojazd, około dwóch godzin. W przypadku braku własnego środku transportu można skorzystać z autobusów odjeżdżających z Głównego Dworca Autobusowego w Krakowie.

Stoki bliżej miasta – narty Kraków

Planując jednodniowy wypad na narty w okolice Krakowa warto wziąć pod uwagę mniej popularne stoki, które znajdują się całkiem blisko samego Krakowa. Są to, na przykład, stacje narciarskie takie jak Sports Arena Myślenice lub Podstolice SKI. W miejsca te będzie można dojechać o wiele szybciej co pozwoli zaoszczędzić czas na beztroskie szusowanie.

Jarmark Świąteczny w Krakowie

Obowiązkowe miejsce do odhaczenia, które powinno znaleźć się na liście każdego turysty zwierającego Kraków zimą. Jarmark Bożonarodzeniowy oferuje całą gamę stoisk bogatych w sezonowe przysmaki, grzane wino, pamiątki oraz rękodzieło. Czego można by chcieć więcej w ciemne i chłodne wieczory?

Krakowskie kawiarnie

Krakowska kultura kawiarniana sprawiła, że filiżanką pysznej kawy w Krakowie można delektować się w pięknym otoczeniu eleganckich kawiarni. Większość tych miejsc jest całkowicie zgodna z filozofią slow food także czas spędzony z kubkiem smacznego napoju może być dowolnie przeciągany. Dlatego też podczas pobytu w Krakowie warto na chwilę zatrzymać się w jednej z kawiarni aby ogrzać się i napić ciepłego napoju, podczas gdy za szybą rozciągać się będzie magiczny krajobraz zimowego Krakowa.

Wystawa Szopek Krakowskich

Wpisana na listę reprezentatywnego niematerialnego kulturowego dziedzictwa UNESCO wystawa szopek krakowskich zachwyci wszystkich miłośników tradycji i sztuki. Ponieważ można ją oglądać właśnie zimą warto uwzględnić ją w planach zwiedzania Krakowa w sezonie bożonarodzeniowym.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty Kraków.

Comments are closed.