Okres płodności w cyklu miesiączkowania jest najważniejszy dla kobiet, które pragną zajść w ciążę. Obliczanie dni płodnych nie jest jednak prostą sprawą. Cykl miesiączkowy może być zaburzony i nieregularny. Wiele czynników ma na to wpływ m.in. zespół napięcia przedmiesiączkowego czy przedwczesna menopauza. Niektóre kobiety prowadzą kalendarz dni płodnych, który pomaga w wyznaczaniu daty rozpoczęcia i zakończenia krwawienia i wykorzystywany jest on do planowania rodziny. Skuteczną metodą pomocy w zajściu w ciążę lub naturalnej metody antykoncepcji jest termometr owulacyjny. O tym wszystkim dowiesz się z blogu stworzonym specjalnie dla kobiet.

Termometr owulacyjny – skuteczna antykoncepcja czy metoda na zapłodnienie?

Szukasz sposobów na zajście w ciążę? Nie chcesz korzystać z prowadzenia kalendarza dni płodnych? Termometr owulacyjny używa się do monitorowania podstawowej temperatury ciała w stanie spoczynku, najlepiej po 4-5 godzinach snu. PTC kobiety ulega zmianie w skutek hormonów. Termometr ma za zadanie wychwycić tę zmianę z dokładnością o 0,05 – 0,01 stopnia Celsjusza. Jeżeli PTC będzie podwyższone o minimum 0,2 stopnia oznacza to, że kobieta jest w okolicach owulacji. Zwiększa to szanse na zajście w ciążę. Sam pomiar najlepiej dokonywać z waginy bądź odbytu. Wtedy uzyskuje się najdokładniejsze wyniki. Przejdź do serwisu Termometrowulacyjny.pl w celu uzyskania więcej informacji. 

Monitoring PTC – czego można się dowiedzieć?

Podstawowa temperatura ciała u kobiet wynosi między 36,1 a 36,4 stopnia Celsjusza. W czasie zachodzenia owulacji PTC jest większa o około 0,2 do 0,6 stopnia Celsjusza. Za sprawą termometru owulacyjnego kobiety są w stanie określić dni płodne, które występują przez około 72 godziny. Stosowanie tej metody uznawane jest za naturalny środek antykoncepcji. Więcej o tym jak używać termometr owulacyjny znajdziesz na https://termometrowulacyjny.pl/jak-stosowac-termometr-owulacyjny/

Comments are closed.