Standy reklamowe wewnętrzne to nośniki reklamy, pozwalające na ekspozycję towarów, usług lub materiałów informacyjnych w bardzo atrakcyjny sposób. Dostępne na rynku standy reklamowe wewnętrzne są zróżnicowane między innymi pod względem formy, wielkości oraz ceny, dzięki czemu każdy podmiot może znaleźć produkt dopasowany do swoich potrzeb i profilu danej działalności.

Standy reklamowe wewnętrzne czy marketing internetowy?

Z uwagi na duży rozwój reklamy w Internecie, wielu przedsiębiorców zastanawia się nad skutecznością bardziej tradycyjnej formy marketingu, jaką są właśnie między innymi standy reklamowe wewnętrzne. Okazuje się, że cieszą się one już od wielu lat niezmienną popularnością oraz cechują dużą skutecznością marketingową. Rynek odbiorców reklamy jest bowiem na tyle zróżnicowany, że wymaga on zdywersyfikowanych kanałów docierania do różnych grup odbiorców, zarówno w formie bardzo nowoczesnej, jak i tradycyjnej.

Standy reklamowe wewnętrzne – zastosowanie

Niezależnie od formy, standy reklamowe wewnętrzne mają za zadanie zwrócić uwagę potencjalnego klienta na usługi lub wyroby. Cechuje je bezpośredni kontakt z klientem i jest to ich niewątpliwa zaleta w porównaniu z bezosobowym marketingiem internetowym. Dotyczy to zwłaszcza starszego pokolenia, które z dużą obawą i nieufnością podchodzi do świata wirtualnego. W przypadku tych osób, zdecydowanie większą skuteczność reklamową osiągają materiały w formie papierowej, stanowiące niezwykle skuteczne wsparcie dla sprzedaży bezpośredniej. Standy reklamowe wewnętrzne można zatem z powodzeniem stosować w sklepach, w punktach handlowych i obsługi klienta, w instytucjach publicznych i placówkach medycznych oraz podczas konferencji, targów czy innych tego typu wydarzeń branżowych.

Standy reklamowe – rodzaje

Jak wspomniano powyżej, standy reklamowe wewnętrzne mogą mieć różnią formę, co umożliwia ich dostosowanie do danego profilu działalności firmy oraz rodzaju prezentowanych treści. Standy mogą mieć zatem postać stojaków, kształtem przypominających literę A. Tego typu standy reklamowe wewnętrzne można z powodzeniem wykorzystywać w celu prezentacji bieżącej oferty restauracji czy punktu obsługi klienta. Powierzchnia reklamowa może mieć również tak zwaną formę roll-up. Jest ona chętnie wykorzystywana podczas prezentacji treści w trakcie targów czy konferencji naukowych. Natomiast w placówkach medycznych sprawdzają się doskonale niewielkie stojaki umieszczane na ladach przy rejestracji lub na stolikach ustawianych w rejonie poczekalni przed gabinetami lekarskimi. W tych pomieszczeniach, warto również wykorzystywać atrakcyjne wizualnie ekspozytory wiszące na ścianach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Standy reklamowe wewnętrzne.

Comments are closed.