Jeździectwo to dyscyplina idealna dla każdego, kto pragnie lepiej dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Aby móc uczestniczyć w lekcjach jazdy konnej konieczne jest zadbanie o bezpieczeństwo – niezbędny okaże się toczek jeździecki oraz spodnie do jazdy konnej. Jakie bryczesy wybrać, aby czuć się komfortowo podczas długich treningów?

Czym są spodnie do jazdy konnej?

Bryczesy, czyli spodnie do jazdy konnej, to dzisiaj jeden z najbardziej charakterystycznych elementów stroju jeźdźca. Te praktyczne spodnie mają poprawiać komfort jazdy, przyczepność do siodła, chronić skórę przed potencjalnymi obtarciami. Jak tworzone są spodnie do jazdy konnej?

Nowoczesne bryczesy tworzone są z tkanin łączonych – dzięki temu zabiegowi spodnie są trwałe i elastyczne. Włókna bawełniane pozwalają na zagwarantowanie doskonałej cyrkulacji powietrza i wentylowanie skóry jeźdźca – to szczególnie ważne w czasie lata. Dodatkowo bawełna sprawia, że tkanina jest znacznie bardziej odporna na ścieranie, uszkodzenia. Włókna syntetyczne pozwalają na zachowanie elastyczności spodni – elastan sprawia, że tkanina posiada pewien stopień rozciągliwości, co pozwala na zachowanie komfortu jazdy. Spodnie do jazdy konnejnie będą krępować ruchów. Włókna syntetyczne sprawiają też, że spodnie są przyjemne w dotyku, co jest niezwykle ważne podczas długich i częstych treningów.

Dodatkowe rozwiązania stosowane w spodniach do jazdy konnej

Spodnie do jazdy konnej uzupełniane są o niewielkie detale, które okazują się niezwykle przydatne. Przede wszystkim są to szlufki na pasek – pozwolą one na idealne dopasowanie spodni do ciała i niedopuszczenie do ich opadania. Szeroki wybór rozmiarów i kolorów również pozwala na lepsze dopasowanie modelu do własnych potrzeb. Spodnie mogą mieć również niewielkie kieszonki.

 

 

Comments are closed.

https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/ zobacz https://boo.pl/dlaczego-warto-wykupic-ubezpieczenie-szkolne-dla-swojego-dziecka/