Letnie przetwory, konfitury i dżemy to prawdziwa bomba witaminowa, którą warto przygotować z myślą o zimie. Dzięki temu typu produktom możliwe będzie nie tylko przypomnienie sobie lata zimą, ale też dostarczenie do organizmu cennych witamin i minerałów.

Konfitury i dżemy – twórz przetwory latem!

Lato to doskonały czas na to, aby zając się przetworami. Olbrzymia ilość owoców na straganach i w sklepach sprawia, że jest w czym wybierać. Szukając prostych przepisów warto zainteresować się przetworami takimi jak dżem truskawkowy czy konfitury z jeżyn. Przygotowanie tych przetworów nie zajmie wiele czasu, wymaga jedynie umycia i odmierzenia odpowiedniej ilości owoców oraz wymieszanie ich z wybranym cukrem lub cukrem żelującym. Po zakończeniu smażenia gorącą konfiturę wlewamy do wyparzonych słoików, szczelnie zamykamy i odwracamy dnem do góry na kilka minut. Letnie przetwory możemy tworzyć również z malin, jabłek, gruszek, dyń, śliwek. Możliwości jest wiele!

Jak wygodnie smażyć konfitury?

W tworzeniu domowych przetworów pomogą funkcjonalne garnki stalowe – komplety garnków ze stali nierdzewnej 18/10 to propozycja, która z pewnością przypadnie do gustu. Zestawy są rozbudowane i mogą składać się z kilku lub kilkunastu elementów, co pozwala na dopasowanie produktu do swoich potrzeb. Stal nie odkształca się, nie jest podatna na działanie korozji, wysokie temperatury. Atutem jest tu wielowarstwowe dno, w którym umieszczono aluminiowy dysk. Zadaniem dysku jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, co przekłada się na znacznie szybsze gotowanie, jak również na oszczędność energii. Garnki stalowe uzupełnia się o wewnętrzne miarki, lejki i cedzaki, co z pewnością przełoży się na znacznie wygodniejsze przygotowywanie letnich przetworów.

Comments are closed.