Zamiast tradycyjnych okien na balkon, wybraliśmy model przesuwny. Tak, jest to bardzo dobra opcja, ale należy dowiedzieć się nieco więcej informacji, aby być pewnym tego, że nie pożałujemy swojego wyboru. Czym dokładnie charakteryzują się okna balkonowe przesuwne?

Próg w oknach balkonowych

Niezależnie od tego, czy będziemy chcieli wybrać okna na taras, czy też np. okna dachowe, pamiętajmy zawsze o tym, aby wybrać produkt optymalnie dopasowanych do swoich potrzeb, z uwzględnieniem kilku czynników. W przypadku modeli przesuwnych na balkon możemy wybrać optymalną wysokość progu. Może dla nas nie ma to dużego znaczenia, ale pamiętajmy, że w przypadku osób ograniczonych ruchowo, wysoki próg może stanowić nie lada trudność do pokonania. Dlatego w ich przypadku doskonałym wyborem mogą okazać się okna balkonowe przesuwne z obniżonym progiem lub z niskim, wpuszczonym w posadzkę progiem.

Wielkie okna balkonowe przesuwne

Podczas zakupu okien należy sprawdzić także, jaka jest wielkość otworu drzwiowego. Jeżeli nasz otwór na taras może mieć maksymalnie do 2 m szerokości, należy powrócić do klasycznej opcji okien. W przypadku większych otworów drzwiowych bardziej funkcjonalne okażą się okna przesuwne. Należy jednak sprawdzić, czy architektura budynku na to pozwala. Jest to również ważny czynnik, jeżeli chcemy stworzyć piękne i duże przeszklenia, których wielkość może mieć nawet 3 m. Dostępne są również przeszklenia, których wielkość wynosi 6 m, ale do nich potrzebne są już specjalne modele okien przesuwnych. 

Comments are closed.