Współcześnie stolarka okienna spełnia wiele ról, dlatego wybór nowych okien powinien być procesem przemyślanym. Nowoczesne okna zaskoczą przede wszystkim świetnym parametrami technicznymi, ale również designerskim wyglądem i dopasowaniem do zróżnicowanych potrzeb klientów. Jaka stolarka okienna okaże się najlepsza?

Okna w mieszkaniu blokowym

Okna przede wszystkim mają chronić przed chłodem z zewnątrz, ale też zmiennymi warunkami atmosferycznymi czy hałasem. Szeroki wybór modeli okien pozwala na dopasowanie stolarki okiennej do konkretnych oczekiwań. W mieszkaniach blokowych królują okna PCV – klasyczne okna w nowoczesnej odsłonie są nie tylko cenione za jakość, ale też przystępne cenowo. Okna PCV tworzone są obecnie z najwyższą dbałością o detale – mówią pracownicy marki okna-internorm.pl. W przypadku okien w mieszkaniach, świetnym rozwiązaniem okażą się okna przesuwne, których drzwi balkonowe oraz skrzydła poruszają się po wzmocnionych i odpowiednio zaprojektowanych szynach. Takie rozwiązanie pozwoli na lepsze zarządzanie przestrzenią. Inną opcją są okna dźwiękoszczelne – rozwiązanie to cenione jest szczególnie przez mieszkańców dużych miast.

Okna w domu wolnostojącym

Dom wolnostojący daje wiele możliwości niebanalnego przeszklenia ścian, co wpływa zarówno na komfort życia, ale też na estetykę budynku. Najmodniejszym rozwiązaniem ostatnich lat są okna panoramiczne, które mogą zajmować obszar od podłogi aż po sufit, dając wrażenie otwartości przestrzeni. Okna panoramiczne konstruowane są w taki sposób, aby jak najlepiej chronić przed chłodem. W ich przypadku wykorzystywane są potrójne przeszklenia, szyby wklejane w ramy oraz minimalizowanie tworzenia mostków ciepła (czyli miejsc, które mogą przewodzić chłód z zewnątrz do wnętrza).

Comments are closed.