Kupując kostiumy kąpielowe, stajemy przed sporym dylematem. Pięknych, dobrych jakościowo strojów jest dziś mnóstwo. Rzecz w tym, aby wybrać wersję, która będzie nie tylko ładna i wygodna, ale też uwypukli zalety sylwetki i zatuszuje mniej korzystne elementy.

Duży brzuch

Wiele kobiet pytanych o największy kompleks związany z wyglądem na pierwszym miejscu wymienia zbyt duży brzuch. Sporo pań rezygnuje nawet z wizyt na plaży czy basenie z uwagi na niechęć do rozbierania się. To oczywiście ogromny błąd – wygląd ciała nigdy nie powinien powodować tego typu ograniczeń. Aby jednak kobieta czuła się pewniej, może dobrać dla siebie kostiumy dwuczęściowe z majtkami z wysokim stanem lub bikini z górą w formie koszulki.

Inną opcją są jednoczęściowe kostiumy kąpielowe, które znów stały się bardzo modne. Wiele firm oferuje doskonale prezentujące się modele, stworzone zgodnie z najnowszymi trendami. Ogromną zaletą takich kostiumów kąpielowych jest krój pozytywnie wpływający na wygląd ciała. Wersje jednoczęściowe mogą z powodzeniem nosić panie nie tylko z większym brzuchem, ale też pełnym biustem czy pośladkami.

Kostium kąpielowy a rozmiar piersi

Jak wspomnieliśmy, posiadaczkom większych piersi polecane są jednoczęściowe stroje kąpielowe, jednak propozycji dla tego rodzaju sylwetki jest więcej. Swoje atuty można wspaniale podkreślić także za pomocą wersji dwuczęściowych. Na pewno dużym komfortem będzie zakładanie modeli o zabudowanej górze i odpowiednio szerokich ramiączkach, które dobrze podtrzymają biust. Producenci oferują bardzo stylowe, wiązane na szyi biustonosze.

W przypadku kobiet o mniejszych rozmiarach piersi najlepszym wyborem będzie klasyczny kostium bikini. Trójkątne, usztywnianie miseczki z wbudowanymi gąbeczkami uniosą i uwypuklą biust. Nie należy bać się również wersji push-up, choć z pewnością nie każda kobieta ma ochotę zakładać tego typu modele zwłaszcza w upalne dni. Optyczne powiększenie biustu można uzyskać również dzięki różnego typu aplikacjom i błyszczącym tkaninom. Na pewno warto postawić na jasne lub soczyste odcienie kostiumu kąpielowego.

Szerokie biodra i ramiona

Dla pań o szerokich biodrach polecane są wersje kostiumów z zabudowanymi majtkami. Mogą to być szorty lub klasyczne figi łączone z jasną lub jaskrawą górą. Dolna część kostiumu kąpielowego przy takiej budowie bioder powinna być utrzymana w zdecydowanie ciemniejszej kolorystyce, sprzyjającej optycznemu wyszczuplaniu.

Z kolei obszerne ramiona można w prosty sposób zatuszować zabudowanymi wersjami staników, które utrzymują biust za pomocą szerszych szelek zawiązywanych na szyi. W tym wypadku dobrze sprawdzają się raczej gładkie kostiumy kąpielowe. Z pewnością nie powinny mieć poziomych pasów, które dodatkowo poszerzyłyby ramiona.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe.

Comments are closed.