Zabezpieczenie mienia to niezwykle ważna kwestia w dzisiejszych czasach. Chcąc zadbać o dom, ubezpieczamy go odpowiednią polisą zarówno przed włamaniami, jak i pożarami czy zalaniem. Właściciele aut mogą zdecydować się na ubezpieczenie samochodu w konkretnej formie. Jakie polisy dostępne są na polskim rynku?

 

Ubezpieczenie samochodu OC – polisa odpowiedzialności cywilnej

Podstawową formą ubezpieczenia jest polisa OC – ten rodzaj ubezpieczenia jest wymagany przez prawo i polisę tę musza posiadać wszyscy posiadacze pojazdów mechanicznych. Ubezpieczenie samochodu tego typu to najczęściej polisa roczna, która po upływie ważności automatycznie się wznawia. Polisa OC nie ma stałej ceny – inną kwotę zapłacą doświadczeni kierowcy, inną – młodzi ludzie, którzy dopiero uzyskali kwalifikacje do prowadzenia samochodu. Cena polisy OC wynika również z wieku kierującego, wieku i marki samochodu, jego pojemności, ale też miejsca rejestracji. Ubezpieczenie OC to zabezpieczenie nie tyle dla nas, co dla innych użytkowników drogi – polisa ta pozwala na pokrycie szkód wyrządzonych na drodze przez właściciela polisy. W praktyce oznacza to, że może ona pokryć koszty leczenia osób poszkodowanych, jak również opłacić naprawę uszkodzonego samochodu.

 

Dodatkowe ubezpieczenie samochodu

Chcąc w sposób kompleksowy zadbać o swój samochód, warto wybrać ubezpieczenie samochodu w formie autocasco. Jest to rozbudowana polisa, w której samodzielnie możemy wybrać zakres ochrony. Im szerszy pakiet ochrony, tym polisa będzie jednak droższa. Ubezpieczenie samochodu AC jest wybierane najczęściej przez posiadaczy samochodów nowych czy też kilkuletnich. Innym sposobem na zabezpieczenie samochodu jest też assistance – ta polisa najlepiej sprawdza się w drodze!

Comments are closed.

https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ https://beesafe.pl/ zobacz