Drzwi wejściowe do domu pełnią wiele funkcji – wybór odpowiedniego systemu pozwoli nam nie tylko zachować bezpieczeństwo, ale również estetykę fasady domu. Warto przyjrzeć się z bliska proponowanym rozwiązaniom i wybrać to, które najbardziej odpowiada naszym oczekiwaniom. Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Czy wiesz, jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Drzwi wejściowe witają gości, świadczą o statusie, zwiększają estetykę – ich wybór nie powinien być przypadkowy. Dodatkowo musimy również pamiętać o tym, że drzwi powinny stanowić barierę dla potencjalnych włamywaczy – powinny być więc nie tylko eleganckie, ale i trwałe. Wielu z nas zapomina, że drzwi – tak samo jak okna – chronią wnętrze domu przed wnikaniem chłodu i przed utratą ciepła z wewnątrz. Odpowiednia konstrukcja drzwi będzie wspierać te procesy.

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać – drzwi aluminiowe

Zastanawiając się, jakie drzwi zewnętrzne wybrać do swojego domu, warto zwrócić uwagę na drzwi aluminiowe. Są one dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych i kupowanych. Po mimo, że aluminium jest materiałem „zimnym”, odpowiednia konstrukcja drzwi sprawia, że metal ten nie wpływa na przewodzenie chłodu. Atutem takich drzwi jest konstrukcja trzykomorowa oraz docieplenie drzwi za pomocą pianek. Drzwi tego typu nie tylko świetnie chronią przed chłodem, ale pozwalają też na zmniejszenie hałasu dobiegającego z zewnątrz. Drzwi tego typu posiadają wieloryglowe zamki, co bezsprzecznie wpływa na poprawienie bezpieczeństwa domu.

Alternatywą mogą być drzwi aluminiowo-drewniane. W takich konstrukcja drewno świerkowe czy dębowe stanowi rdzeń drzwi, zewnętrzne okrycie skrzydła to aluminium. Rdzeń jest dodatkowo ocieplony piankami, dzięki czemu konstrukcja świetnie chroni przed niskimi temperaturami.

 

 

 

Comments are closed.