Pełne i jędrne usta są powszechnie uważane za atrakcyjną cechę wyglądu. Niestety nie każdy jest nimi obdarzony przez naturę. Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej, które pomagają w powiększeniu i upiększeniu warg. Jakie metody powiększania i modelowania ust są w stanie przynieść widoczne i jednocześnie naturalne efekty?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to popularna substancja do powiększania ust stosowana w wielu klinikach medycyny estetycznej. Dzięki odpowiedniemu wstrzyknięciu kwasu hialuronowego do górnej i dolnej wargi można poprawić ich kontur, wydobyć intensywniejszy kolor, nadać im symetryczny kształt, podnieść kąciki ust, a także zredukować okoliczne zmarszczki. Jednak efektem, na który liczy większość osób, decydujących się na ten zabieg, jest powiększenie ust. Można zdecydować się na subtelną lub bardziej efektywną zmianę.

Przed zabiegiem stosuje się maść znieczulającą, aby iniekcja była komfortowa. Lekarz dobiera taką dawkę preparatu, aby efekty były naturalne, a jednocześnie spełniały oczekiwania Pacjenta. Następnie wstrzykuje gęstą, żelową substancję w kilku punktach i rozmasowuje wargi, aby równomiernie rozprowadzić wypełniacz. Podczas zabiegu, trwającego zaledwie 30 minut, można uzyskać wymarzony kształt ust. Rezultaty widoczne są niemal od razu. Należy pamiętać jednak, że efekty są tymczasowe, a po kilku miesiącach może pojawić się potrzeba uzupełnienia kwasu hialuronowego, aby usta były cały czas pełne i jędrne.

Chirurgiczne modelowanie kształtu ust

Alternatywą dla powiększania ust kwasem hialuronowym jest chirurgiczny lifting ust – zabieg o trwałych rezultatach, z którego można skorzystać m.in. w klinice chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej: La Perla Łowicka 21b/1, Warszawa. Zabieg ten popularny jest wśród celebrytów. Pozwala rozwiązać problem zbyt małych, wąskich i niesymetrycznych ust, opadających kącików, a także warg zasłaniających zęby.

Lifting ust polega na usunięciu nadmiaru skóry pod nosem, czego efektem jest podniesienie górnej wargi i optyczne powiększenie ust. Blizna po cięciu skalpelem jest niewielka i ukryta w załamaniu skóry pod nosem. Chirurgiczne modelowanie ust daje wiele możliwości, m.in. wprowadzenie pobranego wcześniej fragmentu skóry właściwej pacjenta w głębokie struktury wargi, aby ją powiększyć. Dzięki wycięciu skóry z okolicy zewnętrznych kącików warg możliwe jest ich podniesienie i nadanie twarzy pogodniejszego wyrazu.

Gdzie najlepiej wykonać zabieg powiększania ust?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to metoda uznawana za bezpieczną i neutralną dla ludzkiego organizmu. Zabieg wykonany profesjonalnie nie niesie ze sobą ryzyka powikłań czy zniekształcenia ust. Aby jednak uniknąć przykrych niespodzianek, trzeba zgłosić się do zaufanej kliniki medycyny estetycznej – kliknij tutaj, aby zapoznać się z listą polecanych gabinetów. Przed iniekcją kwasu hialuronowego obowiązkowo musi odbyć się konsultacja lekarska, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań. Bezpieczeństwo zabiegu to podstawa – pamiętaj o tym, jeśli zdecydujesz się na powiększanie ust kwasem hialuronowym czy na inną metodę modelowania warg

Comments are closed.

live url Kwietnik kubik w stylu loft z drewna i metalu Industrialny hoker z oparciem do wyspy