Nasze mieszkania powinny być zaprojektowane i urządzone w taki sposób, aby mieszkanie w nich było przyjemnością: dotyczy to zarówno doboru kolorów, sprzętów, jak i odpowiedniego oświetlenia. Szukając ciekawych aranżacji w sieci czy tworząc je z architektami i dekoratorami pamiętajmy o tym, że mieszkanie ma być przytulne i bezpieczne. 

Dobieramy meble – gotowe komody, szafy, stoliki

Zdecydowana większość z nas nie wie, jak wybrać odpowiednie meble do przechowywania – nie znamy tworzyw, elementów wykończeniowych. Chcąc wybrać do naszego domu najlepsze modele warto nieco dowiedzieć się o materiałach: zdecydowana większość mebli tworzona jest z płyt meblowych laminowanych lub lakierowanych. Materiał ten jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci, odkształcaniem, zarysowaniem. Chcąc zaaranżować dane pomieszczenie w konkretnym stylu warto wybrać meble pochodzące z rekomendowanego sklepu, np. notodo.pl. W szerokiej ofercie producentów znajdziemy wszystko co niezbędne, aby nasze sypialnie czy salony prezentowały się doskonale. Meble mogą być stylizowane – obecnie najchętniej kupowanymi są meble loftowe lub też w stylu mid modern century. 

Dobierz odpowiednie oświetlenie

Aby móc wygodnie i bezpiecznie poruszać się po danych pomieszczeniach konieczne jest zadbanie o oświetlenie. W przypadku salonów czy sypialni sprawa nie jest prosta – istotne jest dobranie oświetlenia zapewniającego odpowiednie naświetlenie, ale też takiego, które nie będzie raziło nas w oczy. Dla wielu z nas istotna jest też estetyką lamp i żyrandoli. Projektanci proponują oświetlenie punktowe: nad stołem jadalnym, nad stołem kawowym, w miejscu, gdzie lubimy czytać, na biurku do pracy. Dzięki oświetleniu punktowemu sami dobierzemy moment wykorzystania konkretnego punktu świetlnego, co przyczyni się również do oszczędności energii. 

Comments are closed.