Czapsy to buty do jazdy konnej. Można je kupić w sklepach stacjonarnych. Są one również dostępne w sklepach internetowych. Aby móc dokonać mądrego zakupu, należy znać dwa główne rozmiary – grubość łydki, a także jej długość.

Wymiary łydki

Tylko dzięki temu, że będzie się znało prawidłowe wymiary łydki, będzie można zakupić dobre czapsy. Jeżeli chodzi o grubość, to należy ją zmierzyć w najszerszym punkcie. Należy pilnować tego, aby miarkę dobrze naciągnąć. Chociaż nie można też doprowadzać do zbyt mocnego ucisku. Z drugiej strony – miarka nie może zwisać luźno, ponieważ wtedy zostanie źle dobrany rozmiar czapsów. Prawidłową długość łydki mierzy się od wysokości kostki do samego zgięcia kolana. Znając te wymiary, można przystąpić do poszukiwania odpowiednich czapsów. Uwaga! Należy dla pewności zmierzyć także na nowo rozmiar swojej stopy.

Dopasowane czapsy

Można kupić te niskie buty do jazdy konnej w sklepie stacjonarnym. Należy jednak pamiętać o tym, że na zakupy należy wybrać się z odzieżą do jazdy konnej. Wszystko trzeba mieć oczywiście na sobie. Tylko dzięki temu będzie można znaleźć prawidłowo dopasowane buty. Jeżeli ktoś do jazdy używa podkolanówek, to również powinien mieć je na sobie. Wiele osób idzie do sklepu tylko …przymierzyć różne buty, aby mieć pewność jaki rozmiar dokładnie zamówić w sieci. Dlaczego tak postępują? Ponieważ bardzo często ma się do czynienia z taką sytuacją, że buty do jazdy konnej są zdecydowanie tańsze w internecie, niż te dostępne w sklepach stacjonarnych. 

Comments are closed.