Skóra licowana, która wykorzystywana jest w kaletnictwie jest wyjątkowym materiałem. Sama w sobie jest w stanie przetrwać długie lata użytkowania wcale nie tracąc na wartości. Jednak kaletnicy chcą jeszcze bardziej podnieść jej żywotność bądź nieco zmodyfikować jej strukturę na własny sposób. Do takiej praktyki bardzo przydatna jest odpowiednia farba do skóry, która będzie działać w odpowiedni sposób. Przed poznaniem różnorodnych rodzajów farb do skóry warto jedynie podkreślić, że skóra musi być dobrze przygotowana. Oznacza to odpowiednie odtłuszczenie skóry i osuszenie jej powierzchni przed rozpoczęciem modyfikacji.

Jakie farby do skóry dostępne są na rynku?

 

Na rynku można znaleźć różnorodne farby do skóry. Różnią się od siebie marką i przeznaczeniem. Przede wszystkim jeżeli chodzi o markę to warto zdecydować się na najlepsze firmy takie jak firma Fiebing’s. Skóra jest niezwykle droga dlatego nie powinno się jej psuć farbami niskiej jakości, które tylko zniszczą jej powierzchnię. Do najpopularniejszych farb dostępnych na rynku kaletniczym zalicza się:

-Farby do malowania skóry; są klasyczną kategorią farb, która służy do malowania powierzchni skóry, a więc zmiany jej koloru na inny. Często kaletnicy już na samym początku tworzenia projektu nieco zmieniają odcień kawałka skóry, na którym pracują. Farby do malowania skóry zawierają specjalistyczny pigment, który wchodzi w pory skóry pozostając tam na dłuższy czas.

-Farby do renowacji skóry naturalnej; nawet tak wytrzymały materiał jak skóra po wielu latach użytkowania ma prawo się pognieść, zniszczyć czy uszkodzić. Po takim czasie nie jedna osoba niesamowicie przywiązuje się do danego przedmiotu dlatego nie ma się co dziwić, że nie chce go zastępować nowym. Wtedy farby do renowacji skóry naturalnej mogą pomóc zatuszować przetarcia i zagniecenia i przywrócić blask każdej pracy!

-Farby do antykowania skóry; specjalistyczny rodzaj farb do skóry, które służą do postarzenia powierzchni skóry. Dość kontrowersyjna kategoria jednak istnieje część osób, które od razu chcą uzyskać staromodny wygląd swoich prac. Najczęściej bazują oni na pracach typu vintage dlatego dla nich farby do antykowania są niezwykle cenne.

Podsumowanie

 

Jak widać kaletnicy mają w czym wybierać jeśli chodzi o kategorię farb do skóry. To dzięki nim większość projektów jest wyjątkowa! Kaletnicy bardzo ochoczo pracują z różnorodnymi farbami do skóry – bardzo często korzystając z wcześniej wspomnianej marki Fiebing’s. Bo liczy się szyk, klasa i elegancja!

Sprawdź: http://craft-point.com/k/chemia-do-skory/farby-do-skory/

Comments are closed.

https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ https://motohigh.pl/2024/05/22/zakup-ubezpieczenia-samochodu-najczestsze-bledy/ https://nety.pl/partnerskie/ubezpieczenie-samochodu-dla-mlodych-kierowcow-jak-obnizyc-skladke/