Na pierwszym zebraniu w szkole nauczyciele proponują rodzicom zakup ubezpieczenia dla ich pociech. Wydawać by się mogło, że zakup polisy chroniącej dziecko spędzające znaczną część swojego czasu w szkolnych murach jest obowiązkowe. Czy rzeczywiście każdy rodzic musi wykupić proponowane przez placówkę ubezpieczenie szkolne? Sprawdź!

Ubezpieczenie szkolne – obowiązek czy wybór?

Wbrew pozorom kupno ubezpieczenia szkolnego nie jest obowiązkowe. Inaczej sytuacja kształtuje się w przypadku wyjazdu na wycieczkę. W tym przypadku każdy uczestnik wyjazdu musi być ochroniony polisą. Warto jednak pamiętać, że ubezpieczenie szkolne zapewnia dziecku kompleksową ochronę przez 12 miesięcy, w szkole i poza nią. Nie musisz decydować się na polisę proponowaną przez placówkę oświatową, do której uczęszcza Twoje dziecko. Rodzice często rezygnują z narzuconej oferty na rzecz samodzielnie wybranego ubezpieczenia spełniającego indywidualne oczekiwania. 

Ubezpieczenie szkolne NNW na wszelki wypadek

Ubezpieczeniem szkolnym mogą być objęte dzieci chodzące do żłobków, przedszkoli, szkół, a nierzadko i studenci oraz osoby uczące się w innych placówkach oświatowych. Polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków gwarantuje opiekunom otrzymanie konkretnej pomocy w trudnej sytuacji – kiedy dziecko doznana uszczerbku na zdrowiu, trwałego uszkodzenia ciała lub w razie jego śmierci. Pieniądze otrzymane z tytułu polisy mogą być przeznaczone na zakup leków, rehabilitację, hospitalizację w specjalistycznej klinice czy pomoc psychologiczną. Polisa może być rozszerzona o dodatkowe świadczenia, na przykład zwrot kosztów poszukiwania dziecka po zaginięciu czy zasiłek dzienny z tytułu krótkotrwałej niezdolności do nauki lub pracy. Warunki ubezpieczenia uzależnione są od oferty danego ubezpieczyciela i wybranego wariantu. 

Comments are closed.

https://www.gama-sklep.com.pl/a/263-kolor-scian-w-sypialni-do-brazowych-mebli https://mhe-spu.org/ladny-ogrod-przed-domem-jak-go-zaaranzowac/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/344-klasyczna-kuchnia-w-nowoczesnym-wydaniu