Najbliższy sezon wakacyjny zbliża się ogromnymi krokami. Część osób ma już zarezerwowane wakacje i czeka na nie z niecierpliwością. Sporo osób ciągle szuka odpowiedniego miejsca, w którym można będzie spędzić wakacje. Wydawać się może, że jest zbyt wcześnie, aby o tym pomyśleć. Tak oczywiście nie jest. Zwłaszcza, jeżeli chcemy wyjechać na wakacje do krajów, które nie są w strefie Schengen.. Wtedy niezbędny będzie paszport, ale czy zawsze?

Chcąc jechać na wakacje do Turcji od 19-04-2022 nie musimy już mieć ważnego paszportu. Od teraz, bez paszportu możemy liczyć na udany urlop w Turcji. Oczywiście pod warunkiem, że jedziemy do Turcji w celach turystycznych. To dobra wiadomość, gdyż aktualnie oczekiwanie na nowy paszport znacznie się wydłużyło. Trzeba czekać naprawdę długo na wydanie nowego dokumentu. Zatem, planując wakacyjne wojaże po Turcji, nie musimy sprawdzać ważność paszportu. To już nas nie dotyczy. I nawet, jeżeli już się kończy jego ważność, co prawda warto wystąpić o nowy, ale nie jest to konieczne, jeżeli planujemy wakacje w Turcji.

Turecka wiza to już przeszłość

Jeszcze kila lat temu, turystyczna wiza do Turcji była obowiązkowa. Od 2 marca 2020 roku wizy dla obywateli Polski zostały zniesione. Natomiast, jak wspomnieliśmy powyżej, od 19 kwietnia 2022 paszport do Turcji nie jest już potrzebny. Jeżeli nie będziemy spędzali w Turcji więcej niż 90 dni w roku i będziemy w niej tylko w celach turystycznych, wiza i paszport są zbyteczne. Przekraczamy granicę na podstawie dowodu osobistego. I oczywiście dowód musi być ważny.

Bez problemu przekroczymy granicę polsko-turecką mając tylko dowód osobisty. Ale to się nie uda mając tylko prawo jazdy. Teraz to jest możliwe. Nie musimy mieć paszportu, aby spędzić wakacje w Turcji. To świetna wiadomość przed rozpoczęciem sezonu turystycznego.

Musicie wiedzieć, że brak konieczności posiadania wizy turystycznej, aby wjechać do Turcji ma jeszcze jedną zaletę. Kiedy wizy były obowiązkowe, były one formalnością. Ale była to formalność, za którą trzeba było zapłacić. Teraz, skoro nie ma potrzeby posiadania wizy, zostaje nam więcej pieniędzy na wakacyjne szaleństwa. Zatem, skoro nic nie stoi na przeszkodzie, warto już teraz zaplanować swoje tureckie wakacje w tym sezonie. Nawet jeżeli paszport stracił ważność, albo… nie wyrabialiście go do tej pory.

Comments are closed.

zobacz wiecje https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/ https://beesafe.pl/porady/jazda-pod-wplywem-alkoholu/