Bielizna to niezwykle istotna część garderoby. Od jej rodzaju i dopasowania często zależy to czy czujemy się przez cały dzień wygodnie i komfortowo. Szczególnego znaczenia bielizna nabiera w trakcie ciąży, kiedy zmienia się ciało, jego kształt i waga. Brzuch zaokrągla się coraz bardziej, powiększają się też piersi, co wymusza konieczność zakupu nowej, indywidualnie dopasowanej bielizny.

Czym wyróżnia się bielizna ciążowa?

Bielizna ciążowa różni się od normalnej, codziennej nie tylko z uwagi na rozmiar, ale również na krój. Biustonosz najczęściej jest mocniej zabudowany i wzmocniony, aby dobrze podtrzymywać szybko rosnący biust, chroniąc przy tym i odciążając kręgosłup. Biustonosze rzadko kiedy bywają koronkowe, wyrafinowane czy uwodzicielskie. Ramiączka zazwyczaj są grubsze, wzmocnione, tak aby zmaksymalizować wygodę użytkowania. Biustonosze ciążowe często są pozbawione fiszbin, tak aby nie podrażniały one delikatnych i wrażliwych piersi.

Majtki z kolei są bardziej zabudowane i z wyższym stanem. Są zaprojektowane i uszyte w sposób, który nie uwiera i nie uciska. To niezwykle istotne, gdyż brzuch szybko się powiększa i zbyt ciasna bielizna sprawiałaby ogromny dyskomfort przyszłej mamie. Warto podkreślić, że obecnie bielizna ciążowa jest dostępna w wielu fasonach i wzorach i łączy ze sobą wygodę i komfort użytkowania oraz elegancję.Majtki ciążowe zazwyczaj są bezszwowe, dzięki czemu zachowują się jak druga skóra, są niemal niewyczuwalne i nie powodują żadnego dyskomfortu.

Z czego uszyta jest bielizna ciążowa?

Bielizna ciążowa dostępna jest w sklepach w różnej jakości. Warto jednak zawsze stawiać na naturalność i wybierać organiczną i ekologiczną bawełnę, która jest zdrowa, oddychająca i przewiewna. Szczególnie dotyczy to majtek, gdyż dodatki syntetycznych włókien mogą powodować podrażnienia i infekcje miejsc intymnych, co nie jest wskazane w ciąży. Bawełna szczególnie polecana jest latem, kiedy skóra bardziej się poci i jest bardziej podatna na różne stany zapalne.

Biustonosze częściej mają dodatki elastanu czy poliestru, wszystko po to, aby zachowały swój kształt po praniu i w trakcie użytkowania. To, czego bezwzględnie należy unikać to bielizna chemicznie barwiona, która często dostępna jest na miejskich straganach czy stoiskach, często w bardzo niskich cenach. Chemiczne barwienie może powodować alergie i podrażniać skórę oraz oddziaływać na nienarodzone jeszcze dziecko.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bielizna ciążowa.

Comments are closed.