Zanim wstawimy zestaw mebli kuchennych z blatem, musimy mieć odpowiedni plan na urządzenie całego pomieszczenia. Pusta kuchnia wydaje nam się wielkim pomieszczeniem, ale okazać się może, że po ustawieniu wszystkich planowanych rzeczy, wcale nie mamy do dyspozycji tak dużo miejsca.

Odpowiednie wielkości

Zanim upatrzymy sobie idealny (w naszej głowie) zestaw mebli kuchennych z blatem, musimy pamiętać o odpowiednich wysokościach, których celem jest m.in. ułatwienie przygotowywania posiłków. W szczególności, jeżeli jest tu mowa o blatach roboczych. Zawsze należy dopasować je do swoich potrzeb. I tak:

  • blat powinien być ustawiony na wysokości ok. 100 cm, jeżeli będziemy wykonywać prace na stojąco,
  • blat powinien być ustawiony na wysokości ok.90 cm, jeżeli będziemy wykonywać prace wymagające od nas umiarkowanego wysiłku przedramion,
  • blat powinien zostać ustawiony na wysokości ok.80cm, jeżeli będziemy wykonywać prace wymagające większego wysiłku przedramion,
  • blat powinien zostać ustawiony na wysokości ok. 70 cm, jeżeli będziemy wykonywać prace wymagające dużego wysiłku fizycznego.

Dopasowany zestaw mebli kuchennych

Nie zapominajmy o tym, że meble muszą zostać dopasowane także do wielkości naszego pomieszczenia. Po co nam szafki kuchenne, które nie będą mieścić się w danym pomieszczeniu? Lepiej oszczędzić sobie kłopotów związanych z dokonywaniem zwrotu. W pierwszej kolejności dokonajmy więc wszystkich niezbędnych wymiarów, aby mieć pewność, że kupujemy dopasowany zestaw meblowy, który będzie nam służył przez bardzo długi czas. 

Comments are closed.