Okna aluminiowe czy PCV? Nawet osoby, które na co dzień zajmują się oknami, nie są w stanie rozsądzić tego sporu. W szczególności, że na rynku pojawiają się coraz lepsze okna, które to są w stanie zaspokoić potrzeby coraz bardziej wymagających klientów.

Dobry materiał konstrukcyjny

Aluminium i PCV to dobre materiały konstrukcyjne. Obydwa materiały mają swoje zalety, ale także mają wady. Aluminium jest odpornym i sztywnym materiałem, więc bez problemu będzie w stanie poradzić sobie z czynnikami zewnętrznymi. Dodajmy od razu, że jest to bardzo zimny materiał, który może wprowadzić niekorzystny klimat do całego pomieszczenia. PCV nie nadaje się zupełnie do przeszkleń wielkogabarytowych, a do tego jest wrażliwy na wysokie temperatury. Z kolei jest to o wiele lepszy materiał, jeżeli chodzi o izolację cieplną. Do tego jego koszt pozyskania jest zdecydowanie tańszy, jeżeli weźmie się pod uwagę aluminium. W pomieszczeniach mieszkalnych PCV będzie spisywał się o wiele lepiej.

Okna aluminiowe czy PCV – jaki wybór?

Jak więc widać nie da się powiedzieć, co będzie lepsze – okna aluminiowe czy PCV? Trzeba kierować się nie tylko intuicją, czy też promocyjną ceną. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników, aby móc wybrać okna dobrej jakości. Jeżeli będziemy mieli z tym problem, zawsze będziemy mogli skorzystać z porad osób bardziej doświadczonych. Okna wybieramy raz na kilkadziesiąt lat, więc należy podjąć jak najlepszą i świadomą decyzję, aby móc cieszyć się ich funkcjonalnością przez długi czas. 

Comments are closed.