Stworzenie funkcjonalnej przestrzeni wokół własnego domu jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek myśleliśmy – wszystko za sprawą licznych propozycji topowych producentów, którzy proponują nam nie tylko meble ogrodowe, ale również dodatki, takie jak zadaszenie przed domem. Czy zadaszenie przed domem to dobre rozwiązanie? Okazuje się, że jest ono coraz chętniej stosowane!

Zadaszenie przed domem – prosty sposób na wygodną pergolę!

Miejsce wypoczynkowe w ogrodzie czy na tarasie to idealna przestrzeń do podawania posiłków, jak również do relaksu z książką w dłoni, podejmowania gości, tworzenia przestrzeni do zabaw dla dzieci. Zadaszenie przed domem stworzymy przy pomocy metalowej konstrukcji – metalowe pergole wznoszone są przy pomocy aluminiowych elementów malowanych proszkowo. Złożenie konstrukcji pergoli nie sprawia żadnego problemu, nie zajmuje wiele czasu. Zadaszenie przed domem w formie pergoli posiada zintegrowaną rynnę do odprowadzania deszczówki. W praktyce oznacza to, że woda odprowadzana jest poza obręb miejsca wypoczynkowego. Dach zadaszenia wykonany jest z aluminiowych listew, które mogą obracać się wokół własnej osi – rozwiązanie to pozwala na samodzielnie decydowanie o tym, jak wiele światła słonecznego wpada pod pergolę. Dach w pozycji całkowicie zamkniętej staje się wodoszczelny, a pergola może ochronić nas przed niespodziewanym deszczem. 

Jakie meble pod zadaszenie przed domem wybrać?

Posiadając już odpowiednie zadaszenie przed domem warto wybrać konkretne meble ogrodowe. Wybór jest praktycznie nieograniczony. Chcąc stworzyć komplet wypoczynkowy stawiajmy na sofy narożne oraz niskie stoliki kawowe. Szukając opcji na podawanie posiłków wybierzmy stół jadalny oraz wygodne krzesła. W kąciku kawowym wystarczy komplet składający się z dwóch foteli oraz stolika. 

Comments are closed.