Odpoczynek na tarasie czy w ogrodzie to najlepszy sposób na relaks i podładowanie wewnętrznych akumulatorów. Szukając sposobów na zaaranżowanie przestrzeni blisko domu koniecznie wybierzmy wygodne meble. Aby skutecznie ochronić się przed słońcem miejmy na uwadze nowoczesne parasole ogrodowe. Jak mogą nas one dzisiaj zaskoczyć? 

Parasole ogrodowe – postaw na jakość i funkcjonalność!

Skuteczna ochrona przed słońcem to podstawa letniego odpoczynku. Szukając sprawdzonych metod na cień wybierzmy parasole ogrodowe, które tworzone są dzisiaj z największą precyzją. Parasole ogrodowe pełnią kilka funkcji: poza dawaniem nam cienia są one również estetycznym dodatkiem, który zmieni wygląd otoczenia na lepsze. Jak tworzone są parasole ogrodowe?

Parasol ogrodowy posiada nogę wykonaną z aluminium – główna oś parasola jest malowana proszkowo, przez co zabezpieczono ją przed wilgocią, działaniem korozji. Zastosowanie aluminium pozwoliło również na zmniejszenie wagi całej konstrukcji. Na szczycie stelaża osadzona jest czasza – jest ona wykonana z tkaniny technicznej powleczonej warstwa poliuretanu. Takie tworzywo zabezpieczono przed wilgocią, osiadaniem kurzu czy płowieniem. Stelaż osadzony jest na ruchomej stopie – element ten pozwala na rotowanie konstrukcji parasola wokół jego osi. 

Ochrona parasola ogrodowego

W okresie jesieni i zimy nasze parasole ogrodowe powinny być odpowiednio chronione przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Pomogą nam w tym dedykowane pokrowce tworzone z tkanin poliestrowych. Pokrowce nie przepuszczają brudu, pozwalają na swobodne cyrkulowanie powietrza – oznacza to, że na powierzchni parasola nie będzie kondensować wilgoć. Pokrowce wyposażono w niewielkie ściągacze, które pozwalają na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. 

Comments are closed.