Łazienka bez wanny? Jeszcze kilka lat temu wiele osób Zmieniało tradycyjne wanny na modne kabiny prysznicowe. Okazały się bardzo dobrym rozwiązaniem na poranne szybkie kąpiele, ale wieczorem czegoś w łazience brakowało. Okazało się, że tym czymś jest tradycyjna wanna.

Dlaczego wanna w łazience jest konieczna?

Codziennie gdzieś pędzimy. Najpierw odwozimy dzieci, potem do pracy, potem na zakupy, po dzieci i wreszcie w domu. A tu jeszcze trzeba ugotować obiad, posprzątać, zrobić pranie. To koło, które coraz szybciej się kręci.

To koło trzeba czasami zatrzymać i złapać oddech. Doskonale nadaje się do tego właśnie wanna z ciepłą wodą. Długa kąpiel skutecznie zmniejsza napięcie mięśniowe i nerwowe. Zmęczenie znika, organizm szybko się regeneruje. Taka kąpiel sprzyja także zdrowemu spaniu.

Do wody można dodać ulubiony olejek eteryczny, sól do kąpieli i domowe SPA mamy w zasięgu ręki, w kabinie prysznicowej takich efektów nie osiągniemy.

Jak wybrać wannę prostokątną?

Na rynku dostępne są wanny o różnym kształcie, ale najbardziej tradycyjne są wanny prostokątne i najłatwiej jest je dostosować do aranżacji łazienki bez względu na jej styl oraz wielkość. Nawet w małej łazience znajdzie się na nią miejsce pod warunkiem, że zostanie dobrze wybrana.

Przede wszystkim trzeba dobrze wymierzyć miejsce, w którym będzie stała wanna. Najważniejsza jest jej długość i szerokość, ale trzeba pamiętać także o wolnej przestrzeni przed wanną prostokątną, która pozwoli na wygodne wytarcie się po kąpieli i ubranie. Zalecana szerokość to 55 cm. Oczywiście należy uwzględnić pozostałe wyposażenie łazienki jak umywalka, pralka czy szafka. Dopasowanie wymiarów wanny do miejsca nie nastręcza większych problemów, ponieważ oferta producentów jest bardzo zróżnicowana.

Z jakiego materiału wybrać wannę?

Także w tym zakresie wybór jest bardzo duży. Każdy materiał ma swoje zalety i wady, należy rozpatrzyć je pod kątem indywidualnych potrzeb i preferencji.

Do najpopularniejszych należą wanny:

żeliwne – są bardzo trwałe, długo utrzymują ciepło, ale są ciężkie i zimne w dotyku,

stalowe – stosunkowo lekkie i tanie, ale zimne w dotyku, woda szybko stygnie, nie są odporne na uszkodzenia mechaniczne,akrylowe – mają idealnie gładką powierzchnię, odporne są na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, ciepłe w dotyku i długo utrzymują temperaturę wody, cena umiarkowana.

Osoby, które dysponują łazienką o dużej powierzchni i stawiają na indywidualną aranżację mają dodatkowo do wyboru wanny prostokątne wykonane na indywidualne zamówienie. Mogą być wykonane z drewna, marmuru lub innego kamienia. Prezentują się bardzo elegancko i są ekologiczne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne.

Comments are closed.